Wyposażenie Domu

Jasne kolory powiększają optycznie wnętrza i wprowadzają do nich optymistyczny nastrój. Na rzucie parteru oznaczono pomieszczenia wchodzące w skład gotowego projektu wnętrza. Etap III - Na tym etapie przygotowujemy mannequin 3D inwestycji, aby przedstawić Klientowi przestrzenną wizję rozmieszczenia pomieszczeń. W przypadku ogrodów budujemy dom , aby dopasować kolorystykę nawierzchni i innych elementów do elewacji. Fotorealistyczne wizualizacje wnętrza pozwalające dokładne sprawdzenie efektu naszych pomysłów.
Apartament zlokalizowany w sercu Warszawy został zaprojektowany dla miłośników podróży. Dlatego też na ścianie holu znalazła się grafika z największymi stolicami. Dominującym kolorem we wnętrzu jest biel, a materiałem - cegła. Jasna kolorystyka została skontrastowana z czarnymi dodatkami, w postaci porcelany, krzeseł, tekstyliów i grafik. Do sypialni przytulność została wprowadzona dzięki tapicerowanemu zagłówkowi, który rozpościera się na całą ścianę i sięga aż do sufitu.
Decyzja kupnie działki i budowie zapadła więc niemal jednogłośnie. Dyskutowano natomiast zawzięcie, jaki ma być ten dom. Bartek stawiał na prostą, nowoczesną bryłę z płaskim dachem, jego żona wolała projekt bardziej tradycyjny, koniecznie z dachem spadzistym. Przeforsowała swoją wersję, ale dziś trochę żałuje. - Wtedy jeszcze za mało widziałam i wiedziałam na ten temat - mówi. - A teraz, kiedy obejrzałam wiele domów, chyba zmienił mi się gust. Szczęśliwie jeśli chodzi wnętrze, byliśmy zgodni, że ma być nowoczesne, i spieraliśmy się najwyżej szczegóły.
Nie ma z kolei przeciwwskazań jeśli chodzi zróżnicowane przeszklenia. Możemy śmiało wybrać drzwi z niewielkim przeszkleniem do łazienki, całkowicie zabudowane do sypialni i te z dużą taflą szklaną do gabinetu. Drzwi z małą szybką sprawdzają się w przypadku łazienek, ponieważ widać przez nie zapalone światło - czyli od razu wiadomo, że ktoś jest w środku. Zabudowane drzwi od sypialni to z kolei komfortowe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi - gwarantują rodzicom odrobinę dyskrecji. Drzwi z dużą szklaną taflą służą z kolei maksymalnemu nasłonecznieniu pomieszczenia. Wybierając elementy szklane musimy jeszcze określić, czy mają one być mleczne czy przejrzyste. Te pierwsze zapewniają poczucie intymności, zaś drugie lepiej przepuszczają światło. Należy więc rozważyć, co jest dla nas bardziej istotne.
Na parterze znajduje się również gabinet, który czasem pełni funkcję pokoju gościnnego, lecz w głównej mierze został stworzony po to, aby można było odciąć się od hałasu i w ciszy przeczytać poranną prasę czy dobrą książkę. Zgodnie z tą ideą powstała również część rekreacyjna z basenem w roli głównej - widocznym przez szklane drzwi z salonu. Takie połączenie gwarantuje możliwość zarówno aktywnego wypoczynku, jak i spokojnego odpoczęcia w zaciszu domu. Tu również zadbano prostą formę i naturalne materiały, nieckę basenu obłożono szklaną mozaiką, na ścianach pojawił się czarny łupek i drewno teakowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *