Informacje Na Tematy "Daniel Obajtek"

PKN Orlen będzie starał się utrzymywać ceny detaliczne benzyny mimo zmiennych warunków makro - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek . Akt oskarżenia Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do sądu w Sieradzu w październiku 2013 r. Są w nim nazwiska 8 osób, między innymi Daniela Obajtka. Główną postacią jest Maciej C. z Działdowa. Zdaniem prokuratury przemocą i groźbami wymuszał zwroty wierzytelności - rzeczywistych, jak i pozornych, a pomagali mu właściciele potężnych, łysych karków, obwieszeni złotymi łańcuchami. Próbka działalności: w 2003 r. w celu wymuszenia 1 tys. zł ludzie Macieja C. zakuli człowieka w kajdanki, wsadzili do poloneza i wywieźli, bili, grozili mu bronią, przybyłej na miejsce jego matce grozili, że go zastrzelą, aż im zapłaciła. Innemu, też dla tysiąca złotych, przywiązali linkę do nogi, a następnie podtapiali wielokrotnie, wrzucając do rzeki (uratowali go policjanci). Dodatkowo Maciej C. zmuszał ludzi do odpracowywania ciągle narastających, rzekomych długów. Zmuszał ludzi do zakładania firm i wyłudzania towarów.
Obajtek dodał też, że PKN Orlen będzie poszukiwać nowych możliwości rozwoju i dążyć do wzrostu wartości spółki. Połączenie Orlenu z Lotosem uodporni nas na wahania rynków zewnętrznych. Zyskają na tym akcjonariusze, ale również każda osoba tankująca na naszych stacjach - zapewnił w rozmowie z PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Daniela Obajtka opinia publiczna poznała bliżej latem 2015 roku, kiedy pojawił się w kampanii PiS. W sierpniu Beata Szydło, wówczas jeszcze kandydatka tej partii na premiera, przyjechała do Pcimia i wraz z ówczesnym wójtem Obajtkiem pomagała w remoncie miejscowej szkoły podstawowej, która na początku roku ucierpiała w wyniku wichur.
Reprezentujący Skarb Państwa minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz prezes PKN Orlen SA Daniel Obajtek podpisali we wtorek checklist intencyjny w sprawie rozpoczęcia procesu przejęcia kontroli kapitałowej przez PKN Orlen SA nad Grupą Lotos. Czyli mówiąc wprost w sprawie nabycia co najmniej 53 proc. udziałów w gdańskiej firmie, a więc co najmniej wszystkich będących w rękach państwa.
Daniel Obajtek wspomniał także reorganizacji przeprowadzonej w ARiMR. Prokurator trochę się dziwi. Obajtek opowiada, że przez 17 lat zarobił dwa miliony złotych. Decyzję KE w sprawie fuzji z Lotosem powinniśmy otrzymać w pierwszej połowie 2019 r.; wówczas w drugiej połowie przyszłego roku proces przejęcia Lotosu przez Orlen powinien być zakończony - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z sobotnim "Tremendous Expressem".
Surowcem do produkcji w firmie jest granulat PCV. Składuje się go w wielkim magazynie, w którym zawsze jest co najmniej 200 ton surowca, bardzo trudno bowiem przewidzieć, ile granulatu zostanie zużyte do produkcji jednego wyrobu. Dlatego tak wiele zależy od uczciwości kierownictwa zakładu. Obajtek odpowiadał za zakupy granulatu i za gospodarowanie tym surowcem w Elektroplaście.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *